Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty!

Publikovano v...: 
děčínský deník

Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty!

Děčín – Vratislav Cvejn byl prvním mužem, který vedl město Děčín po Sametové revoluci. Do funkce předsedy městského národního výboru byl kooptován na začátku dubna 1990, když mu bylo padesát let. Vydržel v ní půl roku, do voleb.

Filip Molčan - příběh ajťáka naruby

Příběh ajťáka naruby: Hlídá Pravčickou bránu a byznys řídí z chlívku v roubence

Úspěšný IT podnikatel Filip Molčan jako dobrovolný strážce hlídá nejmenší český národní park. Kromě toho ale řídí počítačové firmy. "Baví mě to, mám to tady rád. Pro peníze bych to nedělal, chci pomoct," říká o svém dvojím životě.

Děčínské bylinkové firmě se daří. Navzdory Bruselu

Publikovano v...: 
Hospodářské noviny

Při prvním nádechu se dá jen těžko říct, co tady tak voní. Pestrá směs koření, květů a usušených bylin člověka praští do nosu už na parkovišti. Na pomezí lesa a děčínského předměstí stojí vedle sebe pár menších továrních hal, které ukrývají jeden z nejvoňavějších byznysů v Česku.

Karel Bělina a Via ferrata

Publikovano v...: 
Princip

O tomto víkendu bude oficiálně otevřena děčínská ferrata, o níž jsme naše čtenáře již informovali. A co je ferrata? Je to zajištěná cesta po skále nebo v horském terénu, která je vybavená jistícími fixními lany, železnými stupačkami, případně dalšími umělými pomůckami, čímž se terén zpřístupní i návštěvníkům, kteří nemají horolezecké zkušenosti.

Podníkatel Jan Kučera z Děčína v rozhovoru pro MF Dnes

Publikovano v...: 
MF Dnes

Před 16 lety založil lokální rodinnou firmu, která narostla do mezinárodních rozměrů. Zaměstnance nabírá s tím, že v jeho společnosti stráví celou profesní kariéru. A v podnikové akademii učí vězně práci s vyskozdvižnými vozíky. Podnikatel Jan Kučera ze společnosti Bohemia Cargo. Alice Kupčeková zpovidala Jana Kučeru za finanční stránky MF Dnes.

Senzace! Děčínská Lenka Antošová má evropské zlato | 28. 05. 2017 | Račice - To byl hukot! V natřískané Labe aréně v Račicích to v neděli pořádně bouřilo....
Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty! | 24. 11. 2014 | Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty! Děčín...

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

Rok narození: 
1941

Narodila jsem se 2. 3. 1941 na východním Slovensku ve městě Sobrance, okres Michalovce, jako páté děvče mé matce Anastázii Mohacsové, v té době ještě Korolové. Můj tatínek byl maďarský voják, který sloužil v Sobrancích u poručíka coby pucflek.

Otto Henckel

Rok narození: 
1837
Rok úmrtí: 
1905

Otto Henckel (11. 2. 1837, Merseburg - 24. 1. 1905, Děčín) vydavatel a knihkupec. Po vyučení ve Stollbergově knihkupectví v Merseburgu odešel do Prahy, kde pracoval jako příručí v knihkupectví Karla Hesse.

Ludvík Grác

Rok narození: 
1912
Rok úmrtí: 
1966

Ludvík Grác, první ředitel děčínské ZOO z let 1949-1966.

Stanislav Brázda

Rok narození: 
1948

Stanislav Brázda alias Stanley Bradley se narodil 30. května 1948 v Děčíně. Muž s velkým talentem, který nezapře svoji razantnost a jednoduchost, se kterou k životu přistupuje. Vše v životě mu „tak nějak“ vycházelo. Proč?

Ferdinand Thun-Hohenstein

Rok narození: 
1921

Ferdinand Thun-Hohenstein, auch Ferdinand Graf von Thun und Hohenstein, (* 26. August 1921 in Tetschen) ist ein ehemaliger deutscher Diplomat.

Zdeněk Bauer

Rok narození: 
1925
Rok úmrtí: 
2012

Zdeněk Bauer, plavební historik muzejník, se narodil se 29. září v 1925 v Děčíně v železničářské rodině. V děčínském okresním archivu mají díky němu řadu cenných fotografii a dokumentů, které zachycují život české menšiny v pohraničí.

Subscribe to Děčíňák RSS