Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty!

Publikovano v...: 
děčínský deník

Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty!

Děčín – Vratislav Cvejn byl prvním mužem, který vedl město Děčín po Sametové revoluci. Do funkce předsedy městského národního výboru byl kooptován na začátku dubna 1990, když mu bylo padesát let. Vydržel v ní půl roku, do voleb.

Filip Molčan - příběh ajťáka naruby

Příběh ajťáka naruby: Hlídá Pravčickou bránu a byznys řídí z chlívku v roubence

Úspěšný IT podnikatel Filip Molčan jako dobrovolný strážce hlídá nejmenší český národní park. Kromě toho ale řídí počítačové firmy. "Baví mě to, mám to tady rád. Pro peníze bych to nedělal, chci pomoct," říká o svém dvojím životě.

Děčínské bylinkové firmě se daří. Navzdory Bruselu

Publikovano v...: 
Hospodářské noviny

Při prvním nádechu se dá jen těžko říct, co tady tak voní. Pestrá směs koření, květů a usušených bylin člověka praští do nosu už na parkovišti. Na pomezí lesa a děčínského předměstí stojí vedle sebe pár menších továrních hal, které ukrývají jeden z nejvoňavějších byznysů v Česku.

Karel Bělina a Via ferrata

Publikovano v...: 
Princip

O tomto víkendu bude oficiálně otevřena děčínská ferrata, o níž jsme naše čtenáře již informovali. A co je ferrata? Je to zajištěná cesta po skále nebo v horském terénu, která je vybavená jistícími fixními lany, železnými stupačkami, případně dalšími umělými pomůckami, čímž se terén zpřístupní i návštěvníkům, kteří nemají horolezecké zkušenosti.

Podníkatel Jan Kučera z Děčína v rozhovoru pro MF Dnes

Publikovano v...: 
MF Dnes

Před 16 lety založil lokální rodinnou firmu, která narostla do mezinárodních rozměrů. Zaměstnance nabírá s tím, že v jeho společnosti stráví celou profesní kariéru. A v podnikové akademii učí vězně práci s vyskozdvižnými vozíky. Podnikatel Jan Kučera ze společnosti Bohemia Cargo. Alice Kupčeková zpovidala Jana Kučeru za finanční stránky MF Dnes.

Senzace! Děčínská Lenka Antošová má evropské zlato | 28. 05. 2017 | Račice - To byl hukot! V natřískané Labe aréně v Račicích to v neděli pořádně bouřilo....
Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty! | 24. 11. 2014 | Vratislav Cvejn: Zazlívali mi, že jsem z Děčína nevyhodil všechny komunisty! Děčín...

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

MN

Rok narození: 
1940

Narodila jsem se 8. 7. 1940 ve Strakonicích, narodila jsem se týden před tím, než mýho tátu zavřeli, takže já jsem ho poznala až po válce, když mi bylo 5 roků, no, a v tom 46.

Lenka Antošová

Rok narození: 
1991

Lenka Antošová (* 27. září 1991 v Děčíně) je česká sportovkyně-veslařka, mladší sestra veslařky Jitky Antošové, se kterou společně závodí na dvojskifu. Obě jsou členkami sportovního klubu VK Slavia Praha a trénuje je Josef Lukš.

Mgr. Radek Špáta

Rok narození: 
1979

Narodil se v roce 1979 v Děčíně. Od roku 2004 pracuje jako pedagog. V letech letech 2004-2008 působil na děčínském gymnáziu, v současné době učí na ZŠ Děčín IV (Máchovka) informatiku a zeměpis.

Herbert Pietschmann

Rok narození: 
1940

Herbert Pietschmann ist am 21. August 1940 in Politz (tsch. Boletice nad Labem) nicht weit von Děčín/Tetschen geboren. Sein Vater war 1939 zur Wehrmacht eingezogen worden und die Familie hat ihn während des Krieges nicht sehr oft gesehen.

Hermann Henckel

Rok narození: 
1868
Rok úmrtí: 
1932

V rodinné tradici pokračoval jeho syn Hermann Henckel (17. 9. 1868, Děčín - 18. 2. 1932, Děčín), který zavedený obchod na děčínském náměstí č. p. 165 převzal po smrti otce roku 1905.

Lenka Königová

Rok narození: 
1972

Lenka Königová judistka a fizioterapeutka.

Subscribe to Děčíňák RSS