Blog

Nová správa města není vládou démonů….

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně. Proto si dovolím popsat, co pozitivního výsledek přinesl.
Na radnici bude určitě osm lidí, kterým doposud nebyl prokázán zásadní zlovolný čin proti městu. Výjimkou je Vladislav Raška, o kterém se to obecně ví. Jeho kolegovou jsou tam od toho, aby ho ohlídali.

Pyrrhovo vítězství

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu. Hnutí ANO má sice 9 mandátů ale k ustavení městské vlády potřebuje další spojence.

Koho budu volit v komunálních volbách…. II. díl…

Vždy jsem preferoval volbu jednotlivců a ne celých kandidátek. Snad se nikdo neurazí, když si dovolím tvrdit, že absolutní úspěch nepřeji žádné straně. Kromě toho, že to vzhledem k různorodosti názorů obyvatel ani nejde, městu by to nijak nepomohlo. Není snadné zorganizovat volební kandidátku a oslovit dostatečný počet kvalitních lidí.

Muzeum rok první - Varnsdorf, Rumburk

Oblastní muzeum v Děčíně, příspěvková organizace, historicky spravuje dvě pobočky ve Varnsdorfu a Rumburku, což není úplně obvyklé. Muzeum Rumburk i Varnsdorf jsou množstvím a kvalitou sbírek srovnatelné třeba s Oblastním muzeem v Lounech, které má samostatnou právní subjektivitu s vlastním prezentačním servisem i jasně vymezeným kulturním programem.

Muzeum rok první - Děčín

Uteklo už půl roku, co jsem v děčínském muzeu, takže je možná i slušnost popsat zájemcům, co od nového ředitele mohou čekat. Naší hlavní starostí je starat se o sbírky tvořené mnoha generacemi a majetek. Velkým dlouhodobým úkolem je podporovat regionální vlastivědu, kulturu a umění.

Proč volby presidenta může znovu vyhrát Zeman

Za dva týdny už budeme znát jméno presidenta. Zásadní otázka je, proč má tak vysoké šance současný president. On sám není příznivcem vystoupení z EU ani z Nato, přesto ho podporují lidé, kteří si tuto změnu přejí. Opakovaně se zastal euroměny i tak ho podporují odpůrci Eura. V rozporu s médii si myslím, že jeho podpora není o levici ani o pravici.

Stránky