Místo narození: 
Praha, Czech Republic
Zdroj: 
VP - autorizovaný rozhovor

Narozen v roce 1932 v Praze. Vyrůstal v rodině evangelického faráře v Praze a od dětství chtěl být lékařem. Přes špatné kádrové předpoklady zahájil v roce 1951 studium na lékařské fakultě v Praze, promoval v roce 1957.

Ke konci studia se rozhodoval, kam nastoupí praxi. Na děkanátu školy tehdy visel rozpis nabídek – umístěnek.

Kolegové mu radili, aby si vybral něco mimo Prahu a střední Čechy, že by tam místo stejně nedostal. Jak sám říká „opsal jsem si jména měst z nástěnky a odnesl si seznam na pokoj, tam jsem přemýšlel nad možnostmi. V tu dobu ke mě přišel mladší kolega původem z Děčína a ten mi doporučil svoje město, nabídl mi možnost z počátku bydlet u jeho rodičů. Tak jsem si vybral Děčín.“

Umístěnka do Děčína byla pak schválena. Poprvé navštívil Děčín v roce 1957, když vystoupil na východním nádraží z vlaku a šel se do nemocnice přihlásit do práce.

Je známý z působení v nemocnici a poliklinice, v pozdější době má působiště i v Srbské Kamenici. Je aktivním členem Děčínského symfonického orchestru, působí v obci Československé církve evangelické a patří mezi nejznámější obyvatele města. V Děčíně je velmi oblíbena i jeho žena.

Odkud: