Karolína Kurková

Místo narození: 
Pardubice
Zdroj: 
Wikipedie

Karolína Isela Kurková (* 28. února 1984, Pardubice, Československo) je česká supermodelka a příležitostná herečka. Narodila se v Pardubicích do rodiny Josefa Kurky, českého basketbalisty. V srpnu roku 1985 se s rodiči přestěhovala do Děčína. V patnácti letech se díky svým přátelům dostala k modelingu a následně odjela do Milána získávat nové zkušenosti a také podepsala modelingovou smlouvu s firmou Prada. V září 1999 se objevila v časopise Vogue a v sedmnácti letech se odstěhovala do New Yorku.

Po nastěhování do New Yorku postupně předváděla modely pro různé věhlasné módní firmy, ke kterým patří Tommy Hilfiger, Valentino, Louis Vuitton, John Galliano, Chanel, Christian Dior, Hugo Boss, Versace nebo H&M. Dodnes patří k nejžádanějším modelkám, které předvádějí modely pro další věhlasné firmy kromě výše uvedených.

V listopadu 2008 jí televize E! Entertainment Television zvolila jako nejvíc sexy ženu světa, když porazila taková jména, jakými jsou Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Gisele Bündchenová, Heidi Klum nebo Adriana Lima.

Filmový debut si odbyla v roce 2007, když se objevila ve filmu My Sexiest Year s Harvey Keitelem a Amber Valettou. V roce 2009 si zahrála ve filmu G.I. Joe s Dennisem Quaidem nebo Channingem Tatumem.

V roce 2008 se zúčastnila předávání cen Akademie country hudby, když společně s Dwightem Yoakamem předávala cenu pro nejlepší ženskou zpěvačku, kterou získala Carrie Underwoodová.

Žije v newyorské části TriBeCa s výhledem na Madison Square Garden. 29. října 2009 se jí a jejímu příteli, Archie Drurymu, narodil syn Tobin Jack Drury. Léčila se na hypotyreózu, která způsobila nárůst její váhy.[3]

V březnu 2006 obdržela cenu neziskové organizace – Women Together, za její humanitární práci a práci pro charitu. Podobných cen obdržela několik, a to i od jiných organizací.

Odkud: