Einleitung

Dieses Projekt folgt den Schicksalen der Bewohner, Vergangenheit und Gegenwart, von Tetschen. Es bietet persönliche Geschichten aus einem Querschnitt der lokalen Bevölkerung, Menschen, die in der Stadt von anderswo gekommen, diejenigen, die hier geboren wurden.

Deutsch
Tetschner geht online | 08. 01. 2014 | Die Website ist jetzt in der Testphase.

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

Mgr. Jan Němec

Geburtsjahr: 
1972

Jan Němec (1972) je archivářem a historikem, žije a pracuje v severočeském Děčíně. K bugatkám se dostal oklikou přes Albina Liebische, konstruktéra a výrobce motocyklových monster značky Čechie-Böhmerland, o němž napsal knihu.

Leopold Leonhard Raymund Thun-Hohenstein

Geburtsjahr: 
1748
Todesjahr: 
1826

Leopold Linhart byl třetím synem vlastníka děčínského majorátu Jana Josefa AntonaThuna (1711-1788) a jeho první manželky Marie Christiny hraběnky Hohenzollernové-Hehingen (1715-1749). Narodil se na děčínském zámku 17. dubna 1748.

MuDr. Mahulena Čejková

Geburtsjahr: 
1936

MUDr. Mahulena Čejková (* 23. srpna 1936 Mladá Boleslav) je bývalá česká synodní kurátorka Českobratrské církve evangelické, po sametové revoluci československá politička, poslankyně Sněmovny lidu za Občanské fórum, později za Občanské hnutí.

Kryštof z Vartenberka

Geburtsjahr: 
1480
Todesjahr: 
1537

Kryštof z Vartenberka se narodil v roce 1480 v rodině Zikmunda z Vartenberka na Děčíně a Alžběty rozené z Kunštátu .

HE

Geburtsjahr: 
1926

Narodil jsem se 13. března 1926 v Olomouci, tenkrát tam byli oba rodiče, oba byli zubní technici a byli tam na praxi u nějakého lékaře, tam jsem se narodil, i když tatínek byl Děčíňák a maminka Roudničačka.

LT

Geburtsjahr: 
1951

Narozen 8. 3. 1951 ve Vietnamu – provincie Nam Dinh, v obci Giao An. Od dětství měl talent k technickým oborům, proto od roku 1967 studoval ve městě Cam Pah Mo (kraj Quang Ninh) na Střední technické škole geodézii.

Tetschner RSS abonnieren