Einleitung

Dieses Projekt folgt den Schicksalen der Bewohner, Vergangenheit und Gegenwart, von Tetschen. Es bietet persönliche Geschichten aus einem Querschnitt der lokalen Bevölkerung, Menschen, die in der Stadt von anderswo gekommen, diejenigen, die hier geboren wurden.

Deutsch
Tetschner geht online | 08. 01. 2014 | Die Website ist jetzt in der Testphase.

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

Josef Stegl

Geburtsjahr: 
1895
Todesjahr: 
1966

Josef Stegl (21. března 1895, Děčín - 12. listopadu 1966, Aachen) malíř, vynikající krajinář. Vystudoval Státní průmyslovou školu v Děčíně a své nadání uplatnil nejprve jako malíř divadelních kulis v Německu, Rakousku i v Čechách.

HE

Geburtsjahr: 
1926

Narodil jsem se 13. března 1926 v Olomouci, tenkrát tam byli oba rodiče, oba byli zubní technici a byli tam na praxi u nějakého lékaře, tam jsem se narodil, i když tatínek byl Děčíňák a maminka Roudničačka.

Anica Jenski

Geburtsjahr: 
1977

Anica Jenski, vlastním jménem Jitka Repešová, narozena v Děčíně v roce 1977, žije poezií a dramatem. Věnuje se také poetry komiksu, antikódům, volné kresbě a fotografii. Vydala básnickou sbírku Dnes půjdu za ženu (H_aluze, 2009).

MuDr. Mahulena Čejková

Geburtsjahr: 
1936

MUDr. Mahulena Čejková (* 23. srpna 1936 Mladá Boleslav) je bývalá česká synodní kurátorka Českobratrské církve evangelické, po sametové revoluci československá politička, poslankyně Sněmovny lidu za Občanské fórum, později za Občanské hnutí.

Luben Donef

Geburtsjahr: 
1915

Luben Donef se narodil v bulharské rodině v makedonském Ohridu 8.února 1915. Jeho rodiče žili na území Čech už před první světovou válkou. Provozovali v Mostě cukrářskou živnost. Po zahájení války se odstěhovali zpět domů do Makedonie.

Wolfgang Jeschke

Geburtsjahr: 
1936

Spisovatel Wolfgang Jeschke narozen v roce 1936 v Děčíně
1959 Studium Germanistik, Anglistik und Philosophie in München
1959 erste Science-Fiction-Erzählung "Die Anderen"

Tetschner RSS abonnieren