Intro

This project follows the fates of the inhabitants, past and present, of Decin. It offers personal stories from a cross section of the local populace, people who arrived in the city from elsewhere, those who were born here, and those who left, as well as biographies of historical figures and current personalities.

English
Decinak launches in beta | 08. 01. 2014 | The Decinak website is now online for its trial run.

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

Stanislav Špinler

Year of birth: 
1930

Stanislav Špinler se narodil 4. prosince 1930 v Děčíně. Když hitlerovské Německo zabralo pohraniční oblasti, přestěhoval se s rodinou do Prahy, kde přečkali válku. V roce 1945 vstoupil v Praze do skautského oddílu, kde se ale zdržel jen krátce.

PhDr. Ivan Mach, CSc.

Year of birth: 
1952

Ing. Ivan Mach CSc. vystudoval VŠ chemicko.technologickou v Praze.

Karolína Kurková

Year of birth: 
1984

Karolína Isela Kurková (* 28. února 1984, Pardubice, Československo) je česká supermodelka a příležitostná herečka. Narodila se v Pardubicích do rodiny Josefa Kurky, českého basketbalisty. V srpnu roku 1985 se s rodiči přestěhovala do Děčína.

Ludvík Grác

Year of birth: 
1912
Year of death: 
1966

Ludvík Grác, první ředitel děčínské ZOO z let 1949-1966.

Otto Peschka

Year of birth: 
1933

Otto Peschka se narodil 30. května 1933 rodičům Ottovi a Věře, rozené Vikové. Ačkoliv byla jeho matka Češka a ponechala si i úředně českou národnost, doma se hovořilo pouze německy. Rodiče provozovali koloniál v Kamenické ulici v Děčíně.

Jan IV. z Vartenberka na Děčíně

Year of birth: 
1370
Year of death: 
1410

Jan z Vartneberka na Děčíně se narodil v 70. letech 14. století jako nejstarší syn v rodině Jana Gasta z Vartenberka a Anežky z Vlastibořic. Jeho otec je znám pouze ze správy rodinného majetku.

Subscribe to Deciner RSS