Intro

This project follows the fates of the inhabitants, past and present, of Decin. It offers personal stories from a cross section of the local populace, people who arrived in the city from elsewhere, those who were born here, and those who left, as well as biographies of historical figures and current personalities.

English
Decinak launches in beta | 08. 01. 2014 | The Decinak website is now online for its trial run.

Z blogu

Každé volby rozjitří společnost v obci a emoce z nich vzešlé obvykle změní vztahy mezi lidmi. Stejné je to i v Děčíně.

Výsledky komunálních voleb jsou jen zdánlivě jednoznačné. V poměrném demokratickém systému má totiž každý hlas nějakou váhu.

Biblický příběh nejlépe dokumentuje letošní komunální volby v Děčíně: Boháč jen promluví, a všichni hned zmlknou, a co řekne, vynášejí až do nebe...

ML

Year of birth: 
1928

Jsem narozený v roce 1928 tady v Děčíně. Za války jsme se museli odstěhovat a přistěhovali jsme se zase sem v 45 roce. Já jsem sem přišel 15. června 1945. Co byste ještě potřebovala vědět?

František Zahrádka

Year of birth: 
1930

František Zahrádka se narodil 30. října 1930 v Děčíně. Matka Kristýna Zahrádková, roz. Dominová, pocházela z osmi dětí a pracovala jako pomocná dělnice například v cihelnách, otec František Zahrádka bojoval v legiích v Itálii.

Mgr. Pavel Budínský

Year of birth: 
1974

Mgr. Budínský Pavel, narozen 15. 2. 1974 v Jičíně, trenér Basketbalového klubu Děčín. Kariéra v českém basketbalu :8 ligových sezón (USK Praha , Slavia Praha, Sparta Praha, Ústí n.L., Chomutov). V BK Děčín od roku 2004.

Dagmar Březinová

Year of birth: 
1948

Budoucí scénografka a kostýmní výtvarnice Dagmar Březinová se narodila 20. září roku 1948 v Děčíně, kde také vyrůstala a po absolvování základní školy pokračovala ve studiu na Střední umělecko průmyslové škole v Brně.

Jan Šebelka

Year of birth: 
1951

Jan Šebelka se narodil se 22. března 1951 v Děčíně. Za socialismu občas publikoval povídky, zúčastnil se uspěšně několika literárních soutěží. Deset let pracovali spolu s redaktorem Severočeského nakladatelství na novele Rozhledna Helena.

Ignaz Clar

Year of birth: 
1829
Year of death: 
1905

Ignaz Clar (23. září 1829 Hřensko – 17. ledna 1905 Hřensko) byl rakouský a český podnikatel a politik německé národnosti, na konci 19. století poslanec Českého zemského sněmu.

Subscribe to Deciner RSS